CUT OFF SAW 2400W COS35568 INGCO
KSh 20,000.00 Original price was: KSh 20,000.00.KSh 16,700.00Current price is: KSh 16,700.00.
Voltage: 220V-240V~50-60Hz
Input power: 2400W
Blade size:355×25.4x3mm
No-load speed: 3900rpm
Max. cutting capacity:
100mm in round pipe
100X100mm in square steel
120X100mm in rectangle
Max. cutting steel bar:50mm
With 1pcs 355mm cutting disc
Packed by Color box
Category: mitre saw
Description
Voltage: 220V-240V~50-60Hz
Input power: 2400W
Blade size:355×25.4x3mm
No-load speed: 3900rpm
Max. cutting capacity:
100mm in round pipe
100X100mm in square steel
120X100mm in rectangle
Max. cutting steel bar:50mm
With 1pcs 355mm cutting disc
Packed by Color box
Reviews (0)
Be the first to review “CUT OFF SAW 2400W COS35568 INGCO” Cancel reply